Jdi na obsah Jdi na menu
 


Souht Park

11. 8. 2007
Eric Cartman

Eric   Cartmen je tlusté zlomyslné nafoukané tlusté prase, které si dělá tu nejhorší legraci z každého koho uvidí. Tak to alespoň vidí nezúčastnění pozorovatel. Pro jeho maminku je to, ale boubelaté zlatíčko, které si zaslouží další várku sýrových lupínků "Jo, skvělíí". Cartman nemá tatínka a tak tráví mnoho času zjišťováním, kdo je jeho biologický otec, nakonec ho přeci jenom najde, ale toto zjištění je šokující.:o)

Kyle Broslowski

Kyle   Kyle je velmi chytrý. Kyle je žid a autoři seriálu si z toho často utahují, nezapomenutelná je obřízka jeho mladšího bratra Ika (Kyle si myslí, že chtějí jeho bráškovi ublížit a tak ho shovává nakonec se vše vysvětlí a Kyle pochopí co to je obřízka) nebo píseň "Jsem malý žid o Vánocích". Kyle pronáší v každém díle slavnou větu "Oh, my God, they killed Kenny! You bastards!" - "Oh, můj Bože! Zabili Kennyho! Vy bastardi!". Vědci spekulují, zda Kyle nadává postavám, které zabili Kennyho, anebo autorům seriálu, kteří za to koneckonců můžou.

Stan Marsh

Stan   Stan je takovým Mirkem Dušínem South Parku (je asi nejnormálnější ze všech). Z neznámého důvodu respektuje některá etická pravidla, a proto si od Cartmana vysloužil nálepku "teploušský hipík". Stan má zlou starší sestru, která ho neustále bije, zřejmě kvůli tomu, že musí nosit rovnátka. Dalším členem Stanovy rodiny je jeho dědeček na vozíčku, kterému celá parta pomáhá spáchat sebevraždu a navíc má teplého psa Sparkyho. Stan miluje spolužačku Wendy tak intenzivně, že ji pozvrací vždy, když ho Wendy osloví.Tento fenomén byl oslaven skvělím klipem, který je tvořen sestříhanými scénami milostného zvracení.

Kenny McCormick

   Kennyho rodina je chudá (podle Cartmana si musí brát hypotéku i na lepenkovou krabici), a proto je Kenny nejvíce postiženou postavou ze South Parku. Skoro v každém díle musí umřít. Proč? Protože je chudí, slabý, a jistě i nemocný. Kenny je asi nejoblíbenější postavou z celého seriálu, kterého si jistě každý všimne. Navíc je Kenny většinou oblečený v oranžové bundě s kapucí, kterou má dokonale utaženou kolem pusy a když má strach utahuje si kapucu ještě víc. V originále naprosto nesrozumitelně a hezky huhlá. V českém překladu je mu rozumět a někdy to opravdu stojí zato.

Chef

Chef   Černošský školní kuchař, jehož koníčkem je vaření a pak sex s každou ženou, která se připlete do South Parku.K tomu má svou chatku lásky, songy lásky a pro ošklivé dámy taktéž pytlík lásky (nasunuje se na hlavu, aby nerušila milostnou inspiraci). Je to zkrátka muž s mnoha životními zkušenostmi, za kterým parta beží s každým průšvihem.

Za zmínku stojí ještě několik postav

 

 

Liane Cartman:

 

Liane Cartman

   Ericova matka velice rozmazluje svého malého bobečka. Když Eric hledá svého biologického otce zjistí, že jeho matka měla poměr s každým v South Parku. Liane se nechá od Erica přemluvit k čemukoliv například v šesté řadě jde s Ericem do televizního pořadu Nezvladatelné děti, aby její mazlíček mohl dostat dárek. Také Ericovi často vaří jeho oblíbený dortík.

 

Gerald Broslovski:

 

Gerald Broslovski

   Je to právník a v jednom díle zastupuje děti ze South Parku, které se navzájem soudí o hračky. Doma má ale hlavní slovo paní Broslovská. Již od mala se kamarádí s Kennyho tátou.

 

Shiela Broslovski:

 

Shiela Broslovski

   Kyleova matka a velice protivná osoba. Eric ji nesnáší a nazpíval o ní písničku: "Kyleova matka je kráva". Neustále se jí něco nelíbí a vytrvale bojuje proti domělým nešvarům ve společnosti (Terrance&Phillip). Její oblíbená věta" "Cocococo co?"

 

Ike:

 

Ike

   Mladší bráška Kyla. Je adoptobaný a je to Kanaďan, proto je tak mizerně animovaný (jako všichni Kanaďané v South Parku). Kyle s ním hraje hru "Kopni si do mě", ale ve skutečnosti ho má velice rád.

 

Randy Marsh

 

Randy Marsh

   Stanův táta. Pracuje v South Parkské seizmologické a geologické stanici. Jeho největším úspěchem bylo vyřešení problému se samovznícením.

 

Sharon Marsh

 

Sharon Marsh

   Stanova máma. Nepříliš rozhodná a výrazná žena většinou se zachová podle Shiely.

 

Shelley Marsh

 

Shelley Marsh

   Stanova starší sestra. Nosí rovnátka a je kvůli nim pěkně naštvaná a svou zlost si vybíjí na Stanovi. Ostatní se mu kvůli tomu smějí, zvláště Cartman, ale jen když je Shelley dostatečně daleko.

 

Stanův děda

 

Stanův děda

   Neustále chce spáchat sebevraždu, ale je na vozíčku a sám to nedokáže, a tak nutí Stana, aby ho zabil. Nakonec se mu zjeví jeho dědeček a vysvětlí mu, že sebevražda není to pravé.

 

Paní McCormicková

 

SPaní McCormicková

   Kennyho máma. Nosí triko s nápisem "Žiju s blbcem" a s šipkou, která ukazuje na jejího manžela. I přesto, že je její rodina chudá, snaží se zapadnout mezi normální lidi a přátelí se s Shielou a Sharon.

 

Stewart McCormick

 

Stewart McCormick

   Hlava rodiny McCormicků. Bydlí s ní v bunkru, který si jako malý postavil s Geraldem Broslovskim a rád se napije...čehokoli.

 

Kevin McCormick

 

Kevin McCormick

   Kennyho bratr. Perou se spolu o jedinou deku v jejich rodině.

 

Strýček Jimbo:

 

Strýček Jimbo

   Je Stanův strýček, který jako by sem propadl z militaristického filmu.Děti se s ním naučí sebeobranu se samopalem proti chráněným zvířatům, číhanou s bazukou na kolouchy a další pro přežití v lese nezbytné věci.

 

Ned:

 

Ned

   Kamarád strýčka Jimba, který také propadl z militaristického filmu, boužel skrz rotor UH-1. Ned má totiž jen jednu ruku a mluví zvláštním kovovým hlasem díky zařízení, které má na krku.

 

Pan Garrison:

 

Pan Garrison  Pan Klobouk

   Učitel v základní škole, který se svým Panem Kloboukem či Panem Větvičkou poskytuje dětem alespoň fragmenty vzdělání. Je velice protivný a je patrné, že autoři seriálu nemají školu zrovna v lásce.

 

Wendy:

 

Wendy

   Velice chytré děvče a Stanova velká láska. Bohužel jakmile s ní má Stan promluvit, tak ji okamžitě pozvrací. Naštěstí to Wendy neodradí.

 

Pan Mackey:

 

Pan Mackey

   Školní poradce a psycholog. Jediný kdo je v celém South Parku schopný vysvětlit dětem, že Hitler a drogy jsou špatné. Má nezapomenutelný projev, protože za každou větu přidává "...áááno?"

 

Starostka McDanielsová:

 

Igg  Starostka McDanielsová  Oook

   Žena rozhodná, ale nepříliš inteligentní, vždy připravená k nájezdu kamer. Snaží se zvýšit popularitu South Parku za každou cenu a tím se odtud dostat. Samozřejmě do nějaké vysoké funkce. Neustále ji doprovázejí dva poradci s podivnými jmény Igg a Oook

 

Mephisto:

 

Mephisto  Kevin

   Podivínský chlápek a dr. Frankenstein South Parku, neustále doprovázený podivným tvorečkem jménem Kevin. Zabývá se genetickým inženýrstvím a klonováním, jeho nejslavnější genetický pokus bylo vytvoření tříprdelního krokodýla, čtyřprdelní emu a pětiprdelní opice.

 

Mr. Hankey

 

Mr. Hankey

   Vánoční hovínko, které naděluje všem dětem, které jedly celý rok hodně vlákniny. Pozor, v jeho společnosti nezůstanete ani čistí, ani voňaví. Má v televizi reklamu na sadu, pomocí které si vyrobíte vlastního Pana Hankeyho.

 

Paní Cabtreeová:

 

Paní Cabtreeová

   Ohavná baba, která řídí otravný žlutý autobus, jímž každé ráno vozí naše hrdiny do ohavné školy. Vychovatelka k pohledání-"Cos to řek?!Držte huby!"-už mlčím...

 

Velký Teplý Al

 

Velký Teplý Al

   Teplý Al vysvětlil Stanovi, že být teplý je vrozené a nedá se s tím nic dělat. Má vlastní útulek pro všechny teplé tvory.

 

Satan

 

Satan

   Vládce pekel a odvěký nepřítel Ježíše. Nechal se od něj porazit v boxu a shrábl tak peníze, protože jediný vsadil na Ježíše. Má syna Damiena, kterého štve, že je dítě pekla.

 

Poručík Barbrady:

 

Poručík Barbrady

   Neuvěřitelně hloupý policista, který neumí číst, nosí černé brýle a úspěšně ignoruje veškeré zločiny. Nejoblíbenější věta: "Rozejděte se. Tady není nic k vidění." Velký vzor Erica Cartmana.

 

Terrance a Phillip:

 

Trrance a Phillip

   Dva kanadští komici, kteří vystupují v televzním seriálu. Celá parta hltá každé jejich slovo. Jejich pořad je dost sprostý a týká se především prdění.

 

Ježíš:

 

Ježíš

   Ježíš Kristus South Parkský. Vítěz v pěstním souboji se Satanem a tvůrce smíru se Santa Clausem. Má vlastní televizní talk show, ve které radí lidem. Na Vánoce má deprese, protože musí slavit narozeniny sám (všichni jsou doma u vánočních stromků).

 

Hladovej Marvin:

 

Hladovej Marvin

   Malý hubený chlapec z Afriky, kterého Stan adoptoval. Zpočátku je zděšený z toho, kolik mají v South Parku jídla, ale nakonec se mu podaří zachránit svůj hladovějící lid, který odvede na jinou planetu.

 

Smrt:

 

Smrt

   Pochmurná postava. Na koho sáhne, ten zemře (obvykle Kenny). Jediné co ho dokáže pobavit je Terrance a Phillip.

 

Pip:

 

Pip

   Inteligentní francouzský šplhoun, kterého nikdo nemá rád. Aby taky jo, premiant jeden vlezdoprdelní! Křehký blonďáček proto trpí ústrky, ale jedno ceněné plus má, když ho během vybíjené někdo namíchne, utrpí průstřel třiceticentimetrovým míčem přímo do hlavy.Inu, horkokrevná Francie...

 

Ředitelka Victorie:

 

Ředitelka Victorie

   Ředitelka místní základní školy, která se snaží udržet alespoň minimální úroveň vzdělání.

 

Mimozemšťané

 

Mimozemšťané

   Návšťevníci z kosmu, kteří hledají inteligentní život. Nakonec ho objevili - v kravách. Unášejí lidi a dělají na nich pokusy, zavedli například Ericovi anální sondu.

 

Fluffy:

 

Fluffy

   Cartmanův mazlíček - prasátko. Eric na něj nedá dopustit, nakonec se ho ale ostatním z party stejně podaří zkřížit se slonem.

 

Cartmanovic kočka:

Kočka

   Kočka Cartmanovic rodiny, kterou Eric nijak nemiluje, protože po něm neustále žebrá jídlo, což Eric nelibě nese.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář